İFTAM Akademi son başvuru tarihi 30 Eylül olarak güncellendi. Kayıt yapan İFTAM Akademi aday öğrenciler, 1 Ekim itibariyle mülakata çağırılacaktır. Mülakatlar ardından 15 Ekim tarihinde oryantasyon düzenlenecek. 16 Ekim tarihinde ise İFTAM Akademi 2021-2022 eğitim öğretim dönemi başlayacak.

Kayıt linki için lütfen tıklayın.

 

İFTAM Akademi Nedir?

İstanbul Fikir ve Toplum Araştırmalar Merkezi’nin üniversite (lisans düzeyi) öğrencilerine yönelik, sosyal bilimler ve temel İslâmî ilimler alanlarında verdiği 4 yıllık eğitim programıdır. Cumartesi günleri tam gün işlenen zorunlu derslerin yanı sıra, hafta içleri İngilizce ve Arapça dil eğitimi, seçmeli dersler ve branş çalışma grubu dersleri verilmektedir. Programımızda ayrıca her ay bir düşünce kitabı müzâkere edilmekte ve yine her ay İFTAM konferansları düzenlenmektedir. Yılda iki defa da yatılı kamp programı uygulanmaktadır.

Başarılı öğrencilerine burs yâhut yurt dışı dil eğitimi fırsatı sunan İFTAM Akademi, her öğrencisine kendi yurdunda ücretsiz barınma imkânı da sağlamaktadır.

Güçlü akademik kuruluyla, uzman ve alanında yetkin hocalarla, sosyal bilimlere meraklı, araştırmayı ve öğrenmeyi seven öğrencilere hizmet etmeyi kendine şiar edinmiş İFTAM beşeri ve sosyal ilim alanlarında çalışmalar yapacak uzman kişiler yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Leave a Reply